Spacerem
przez Sulejówek

Spacerem przez Sulejówek

Spacerem przez Sulejówek to nowy projekt skierowany do mieszkańców i pasjonatów historii Sulejówka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na pięć warsztatów, podczas których razem z członkami Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz stworzymy wspólnie trasy spacerowe po naszym mieście.

Zagłębiając się w przeszłość sprzed 100 lat będziemy szukać śladów kobiet, które odegrały ważną rolę w historii Sulejówka, oraz rzemieślników, którzy w różny sposób przyczynili się do rozwoju tego miasta. Korzystając z materiałów, jakie już zostały zdigitalizowane w Archiwum Społecznym Sulejówka i zamieszczone na portalu Sulejówek po sąsiedzku razem sprawdzimy, czy miejsca z nimi związane zachowały się. A jeśli tak to postaramy się zobaczyć, jak bardzo się one zmieniły na przestrzeni kolejnych lat.

Dzięki temu przygotujemy 2 trasy spacerowe poświęcone obu grupom, które zaprezentujemy już w listopadzie szerszemu gronu odbiorców podczas wspólnych spacerów po naszym mieście.

Jeżeli interesuje Cię historia, lubisz obserwować, jak zmienia się miasto lub chcesz porobić coś ciekawego z sąsiadami, to warsztaty właśnie dla Ciebie!

Kiedy: spotkania będą odbywały się o w następujących dniach: 21.09 i 5.10 o godz. 18:00 oraz 17.09, 24.09, 01.10 o godz. 10:30.

Gdzie: warsztaty będą miały miejsce w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, przy al. Piłsudskiego 94 w Sulejówku oraz w plenerze.

Na warsztaty będzie można zapisywać się od 5 września:
– mailowo pisząc na adres rezerwacje@muzeumpilsudski.pl
– przez stronę internetową pod linkiem Wybór grupy wydarzeń (muzeumpilsudski.pl)

Warsztaty i spacery poprowadzą członkowie Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

0 comments on “Spacerem przez SulejówekAdd yours →